Ar lengvai randame suskaitmenintus genealogijos ir lokalinės istorijos išteklius?

Suskaitmenintų kultūros vertybių gausa bei įvairovė kelia visuomenės susidomėjimą jomis. Viena iš plačiai naudojamų kultūros objektų grupių yra istoriniai bažnytiniai dokumentai, kuriais remiantis atliekami įvairūs moksliniai, genealoginiai tyrimai. Šie duomenų šaltiniai pasklidę įvairiose valstybinėse ir privačiose interneto saugyklose.

Dėl įvairių priežasčių tyrinėtojams tenka ieškoti informacijos skirtingais būdais skirtingose informacinėse sistemose. Tačiau visuomenė turi poreikį lengvai rasti suskaitmenintus genealogijos išteklius ne tik pagal raktažodžius, bet ir pagal erdvinę kontekstinę informaciją. Siekiant skatinti visuomenės domėjimąsi kultūros vertybėmis 2017 metais viešoji įstaiga „Genčių genealogija“ vykdė Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Skaitmeninis bažnyčių žemėlapis“. Šis projektas unikalus siekiu integruoti skirtingas istorinių šaltinių ir suskaitmenintų kultūros objektų bei genealoginių tyrimų sistemas, pasklidusias internete, į vientisą geografinę informacinę sistemą.

Projekto vykdymo metu buvo sukurta inovatyviomis technologijomis paremta internetinė paslauga, apjungianti skirtingų sričių bei tipų suskaitmenintus kultūros objektus, tarpusavyje geografiškai susietus per Lietuvos bažnyčias. Projekto rezultatas – Genealogijos atlasas – Lietuvos bažnyčių žemėlapių ir paslaugų rinkinys, skirtas genealogijos tyrinėtojams ir visiems, besidomintiems savo kilme ir krašto istorija.