DĖMESIO! KVIEČIAME ATSISIŲSTI KONFERENCIJOS PROGRAMĄ
Atsisiųsti galite čia
APIE
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas 2018 m. kovo 22 d. (ketvirtadienį) rengia mokslinę konferenciją „Genealogija ir lokalinė istorija: šaltiniai, tyrinėjimai, sklaida“.
Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, dera atsigręžti ir dar kartą padiskutuoti apie lietuvių tautos ir visuomenės genealoginį tapatumą, lokalinę ir valstybinę savimonę, jos formavimosi prielaidas ir tęstinumą.
Panevėžio kraštas, išugdęs nemažai Lietuvos valstybei ir kultūrai nusipelniusių žmonių, tokiam forumui yra itin tinkama vieta.
Konferencijoje atminties institucijų darbuotojus, mokslininkus, paveldo tyrinėtojus kviestume aptarti ne tik tradicinę kraštotyros veiklą, jos tikslų ir metodų kaitą XXI amžiuje, bet ir genealogijos ir lokalinės istorijos (angl. local history) vaidmenį tinklaveikos visuomenėje, bendruomenių įtraukimą, pristatyti aktualius projektus, genealoginių tapatumų tyrimų rezultatus ir šaltinius, padiskutuoti apie jų prieigą, skaitmeninimą, sklaidą.
Akivaizdu, kad sisteminiai genealogijos ir lokalinės istorijos tyrimai ir patrauklus jų pristatymas visuomenei neįmanomi be biografistikos, šaltiniotyros, rankraštinės ir spausdintos knygos istorijos, dokumentinio paveldo, dokumentinių medijų komunikacijos ir antropologijos išmanymo.
Todėl kviestume konferencijoje aktyviai dalyvauti ne tik bibliotekininkus, archyvistus, muziejininkus, bet ir istorikus, filosofus, etnologus, literatūrologus, menotyrininkus, komunikacijos ir informacijos tyrėjus ir profesionalus.
TEMATIKA
- Genealogijos ir lokalinės istorijos sąsajos
- Žmonių gyvenimo istorijos
- Asmenybės kilmės ir tapatumų raiška kūryboje
- Panevėžio kraštas, Aukštaitija ir Lietuva genealoginių ir (auto)biografinių tyrimų kontekste
- Kraštotyros vaidmuo atminties institucijų veikloje
PROGRAMA
I posėdis 09.45 – 11.05 BENDRIEJI LOKALINĖS ISTORIJOS IR GENEALOGIJOS KLAUSIMAI
Pirmininkauja: RIMA MASELYTĖ, prof. dr. ARVYDAS PACEVIČIUS
II posėdis 11.30 – 13.10 GENEALOGIJOS TYRIMŲ ATODANGOS
Pirmininkauja: dr. AGNĖ RAILAITĖ-BARDĖ
III posėdis 14.10 – 15.10 GIMINIŲ IR ASMENŲ GENEALOGINĖS REKONSTRUKCIJOS
Pirmininkauja: doc. dr. VYKINTAS VAITKEVIČIUS
IV posėdis 15.10 – 17.00 PANEVĖŽIO KRAŠTO, AUKŠTAITIJOS IR LIETUVOS EGODOKUMENTIKA IR BIOGRAFISTIKA
Pirmininkauja: dr. INGA LIEPAITĖ
„Pranešimą „Aukštaitijos knygos kultūros metmenys“ skaičiau siekdamas paskatinti aukštaičius nagrinėti šią temą. Ši konferencija yra puiki proga pabrėžti aukštaičių indėlio į tyrimus svarbą, nes tyrėjai turi atsirasti iš vidaus.“
„Organizatoriai tikisi, kad XIX konferencija nubrėš genealogijos ir vietos istorijos tyrimų galimybes, paskatins atminties institucijas, bendruomenes aktyviau prisidėti prie veiklos, skatinančios geriau pažinti savo krašto kultūrinę praeitį, jos dalyviams suteiks svarbių ir vertingų žinių, praturtins naujomis patirtimis.“
„Panevėžys neturi universiteto? Biblioteka vykdo šią funkciją. Moderni pastatu ir organizacija, ši biblioteka vykdo mokslinių tyrimų centro funkciją.“
„Lokalinių tyrimų tema, bibliotekų ir kitų atminties institucijų vaidmuo šioje veikloje tampa svarbūs tarptautiniu mastu.“
„Džiaugiuosi, kad konferencija vyksta čia, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje, drąsiai galiu sakyti – tai pagrindinis banginis, ant kurio šiandien laikosi kultūrinis Panevėžio gyvenimas.“
„Idėja sutelkti dėmesį į tai, kas mums ypatingai brangu – krašto knygos kultūros paveldą, kilo jau prieš 20 metų tam, kad krašto bendruomenė turėtų galimybę turtinti savo gyvenimą, o bibliotekos bendruomenė – atsiskleisti.“
PRANEŠĖJAI
SUSISIEKITE SU MUMIS
Turite klausimų? Susisiekite
Naudokitės pateikta forma arba kontaktine informacija.
Kontaktai
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Audronė Palionienė,
tel.: +370 45 46 55 54,
mob. tel.: +370 606 76 318,
el. paštas.: audrone.palioniene@pavb.lt